Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šamanské i nešamanské zkušenosti s REIKI :-)

22. 10. 2009

Tento článek bude pro mnohé zajímavý, ale ve spirituálním světě je možné všechno. Ačkoliv věci o kolo sebe vnímáme různě. A máme k nim různý vztah, běžně nás nenapadne, že by například taková lžíce na polévku, či pohovka nebo stůl měli své vlastní vědomí. Byli tedy jaksi živé :-)

Ovšem existuje jisté učení, které říká, že všechny  věci mají ducha. Mají svou duši. Tyto myšlenky jsou součástí prastaré praxe, která se nazývá šamanismus.

Ať chceme nebo nechceme všechny věci okolo nás s náma komunikují. Ať je to monitor u PC nebo židle na které sedíme. Ovšem v podstatě si to většina z nás neuvědomuje a proč také, že? Nepokládáme to za důležité. Ovšem co když máme v naší blízkosti věci, které potřebují více lásky než jim dáváme? Jak se asi můžeme vyspat na posteli, která nám říká: "Chjo ty se po mě pořád jen válíš a já už jsem celá rozvrzaná". No je to jednoduché představte si, že budete spát vedle někoho kdo Vám bude celou noc vyčítat to co se mu na Vás nelíbí nebo, že je mu smutno. Divili byste se jak umí být nábytek živý. Proto ve všech přírodních národech existovala praxe očištění domu a usmíření ducha domu. Která se v naší "civilizované" společnosti už jaksi nevyskytuje. Přičemž je důležité být zadobře s duchem místa na kterém žijem. Ať už je to duch celého místa či jen místa ve kterém přebýváme nejčastěji - například obývací pokoj.

Je důležité mít místo ve kterém se budeme cítit dobře a budeme moci rozvíjet své duchovní či jakékoli jiné aktivity. A toto místo si musíme tedy nejprve připravit.

Při mém včerejší pravidelné práci s reiki energií a jejíma různýma aspektama, jsem taktéž zabrouzdal do problematiky čistoty místa ve kterém pracuji a žiji. Jak by si řada z vás mohla myslet nejedná se jen o vyčištění na energetické úrovni - tedy od všech různých energií atd... ale i o čistotu fyzickou - jak víme duchovno jde ruku v ruce s fyzičnem. (dokončení příspěvku co nevidět)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář