Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod do Reiki

22. 10. 2009

Reiki v dnešní době zná snad každý kdo se trošku zabývá duchovnem či léčením. Pro ty co by jej neznali a nevěděli o co jde tedy připomínám...Reiki je léčebný systém, který používá neviditelnou avšak velmi dobře cítitelnou energii, která proudí přes naše tělo zejména skrze ruce a dá se tak použít pro léčení nejrůznějších nemocí či problémů Ať už jsou to fyzické problémy, emocionální problémy, spirituální záležitosti apod. Toto léčení je ojedinělé v tom, že se zde schopnost léčit předává z mistra na žáka, pomocí speciálního rituálu - naladění. Kdy se během několika minut - to bývá různé, ale většinou jde cca o půl hodiny z člověka, který nemusí mít žádné znalosti v oblasti léčení stává léčitel. Poté už je to jednoduché člověk přiloží ruce na místo, kde potřebuje aby energie proudila a reiki začne samo pracovat. Tradiční systém je třístupňový, nebo čtyřstupňový. Vše záleží na učiteli u kterého reiki naladění podstoupíte.

 

Stupně dle tradičního naladění:

 

1. stupeň - Na tomto stupni se žák naučí předávat reiki kontaktně, podstoupí dvě zasvěcení při kterých mu budou pročištěny čakry tak aby mohl s touto energií pracovat. Tradiční systém učí, že předávání v tomto stupni probíhá pouze fyzickým kontaktem s přijímajícím léčivou energii, mám tedy na mysli, předáváním pouze v přítomnosti léčené osoby. Energie působí samozřejmě nejen na fyzické tělo, ale i na těla, která většina z nás nevidí. Tedy těla astrální apod.

 

Důležité je, že schopnost předávat reiki se každému probudí tak jak je připravený.

 

2. stupeň - V tomto stupni se tradičně učí tři základní symboly, při jejichž aktivaci dotyčný člověk má větší možnost naladit se na možnosti, které tyto symboly zprostředkovávají. Je zde symbol ke zvýšení průtoku energie používaný k rychlejšímu dobytí celkové energie (samozřejmě toto je jen jedno využití...), symbol k harmonizaci jenž se dá využít na nejrůznější potíže či záležitosti. A třetí symbol, který nás učí, že zdolat čas a prostor není pro reiki žádným problémem. Tedy slouží k léčení na dálku, minulých věcí, budoucnosti. Samozřejmě, že tyto symboly nemusí člověk využívat, jak někteří mistři říkají, ale proč si je tam nedat když už je máme, že? :-) Vždyť je to přece takové kouzelné... a člověk zde má větší jistotu, že dané energii budou ty správné.

 

3. stupeň - Stupeň mistrovský, tento stupeň jsem ještě nepodstoupil ale chystám se na to. Je zde předáván další silný symbol. Mě prozatím neznámíý :-) ovšem na iternetu je o tomto symbolu napsáno spoustu věcí, takže milí přátelé chcete-li se o něm něco dozvědět neváhejte zapátrat i jinde :-) Tento stupeň bývá někdy rozdělován jako 3A a 3B, a nebo je ještě přidán jeden stupeň - je to z toho důvodu, že někteří mistři buď:

 

a) Nechtějí prozradit tajemství zasvěcování jen tak někomu a dávají absolventům čas a prostor k získání dalších zkušeností  tolik potřebných pronásledné vyučování reiki.

 

b) Vědí, že někteří reikisti nechtějí být učitely systému a stačí jim tedy třetí stupeň a jeho terapeutická část.

 

b) Chtějí na tom i vydělat.

 

Pro shrnutí:
V třetím stupni Vám tedy může být předáno i tajemství zasvěcení do reiki energie a schopnost včetně postupů jak toto zasvěcení provádět. Ovšem  řada mistrů  vyučuje tyto techniky buď v druhé polovině třetího stupně a nebo pro ně má samostatný stupeň, tedy stupeň číslo 4. Samozřejmě dalším naladěním v stupni č.3 se zvyšují vaše léčitelské schopnosti a dostáváte větší možnosti k růstu.

 

Na závěr:

Je mnoho systémů a každý učitel pracuje jinak takže se nelekejte pokud půjdete na kurz a nebude vše odpovídat mému popisu. V dnešní době je velká řada reiki systémů i když se třeba nemusí jmenovat reiki. Zřejmě se jedná o mnoho aspektů jedné energie:-) Někteří lidé říkají, že vibrace některých systémů jsou výše než těch původních.

Reiki je řízeno bytosmi lásky a vždy se Vám dostane toho nejlepšího možného zasvěcení, které si zasloužíte - které máte dostat :-) Může se tedy klidně stát, že půjdete na kurz Usui reiki (tradiční systém...) a při zasvěcování obdržíte i jinou linii :-) která by vás ani nenapadla... tohle vše řídí vesmírné bytosti a vaši Průvodci takže se nebojte :-) a nemějte v tom zmatek :-)

REiki je dar, lidstvu, který dokáže mnohé. A když je žák připraven učitel se vždycky najde :-) takže lidičky jste připravení? :-)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář